
Höghus | 2 rum, kök, matsal, badrum, bastu, inglasad balkong
Denna ljusa och trivsamma tvårummare har en ovanligt välplanerad planlösning. Köket ligger avskilt i sin egen lugna del av bostaden, matplatsen är placerad i ett ljust burspråk och från vardagsrummet finns utgång till en rymlig inglasad terrass.
Det rymliga sovrummet har gott om plats för en arbetsplats eller en extra garderob. Den egna bastun höjer boendekomforten, och från den inglasade balkongen på sjätte våningen har du trevlig utsikt mot Telakkaranta och Sandviken. Lägenheten är utrustad med mekanisk ventilation och fiberoptiskt bredband.
Bostadsbolaget, som färdigställdes år 2002 på egen tomt, är lugnt, välskött och har en mycket låg skuldsättning. Den skyddade innergården och den intilliggande Koffparken erbjuder en grön och rofylld miljö mitt i stadens puls. Till S-market på Bulevarden kommer du utan att ens behöva gå ut, och de mysiga restaurangerna, kaféerna och små butikerna i Rödbergen och Eira ligger inom bekvämt gångavstånd. Till Eirastranden promenerar du på cirka fem minuter.
Kanske är detta ert nya hem mitt i stan?
Varmt välkommen på visning!

Denna annons är inte en officiell försäljningsbrochyr. Mer information fås av mäklaren.